• Index
  •  » Recenzje
  •  » [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

#1 31-03-2012 16:07:00

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

[B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Witam.

Odkupiłem od kolegi DaNgeR'a G36C firmy JG. Postrzelałem, pobawiłem się i przyszedł czas na małe dopieszczenie, bo już od pierwszej chwili zauważyłem, że karabin ma dziwny selektor ognia, który nie "pstryka" przy zmianie trybu. Później strzelając do tarczy odkryłem, że kulki dziwnie znosi, pobawiłem się trochę hop upem, później poczytałem trochę i tak o to przyszedł czas na delikatny tuning raczej sprawnościowy, bo nie zamierzam tuningować repliki mocowo. Wystarczy 350/70FPSów.
Więc tak, zakupiłem w pierwszej kolejności gumkę hop up, aby usprawnić szczelność komory. Gumka G&G zielona, silikonowa. Dotarła do mnie wraz z dystanserem typu H. Była to moja pierwsza próba podjęcia "tuningu" tej repliki i co ważniejsze, udała się. Mimo tego, że proces dość banalny, to jednak cieszę się z efektów.
W następnej kolejności zabieram się za wymianę lufy precyzyjnej (firmy Systema) o standardowej długości 247mm, lub też wezmę dłuższą 285 (zamaskuję ją tłumikiem 4 komorowym 30x150mm), jednak nie wiem czy to jest opcja lepsza ze względu na to, że G36C jest bronią raczej kompaktową, a jej przedłużenie może ten efekt zepsuć.
Tak jak już pisałem nie zamierzam iść w moc repliki, ale w jej jak najdłuższe i bezawaryjne działanie, więc następnymi rzeczami które pójdą do wymiany to sprężyna o niejednostajnym skoku Guarder SP110 (10% mocniejsza od tej standardowej montowanej seryjnie).
Oczywiście dopełnię wszystkie te elementy łożyskami kulkowymi 6mm, poliwęglanowym tłokiem z metalowymi ząbkami, prowadnicą do sprężyny, zastanawiałem się również nad wymianą cylindrów, jednak nie wiem czy to się opłaca ze względu na to, że replika nie będzie mocna, więc raczej oryginalne muszą wytrzymać, następnie zabieram się za wymianę dyszy na uszczelnioną, popychasz jakimś cudem dostałem gratis przy zamawianiu kulek, więc też zostanie podmieniony.
Kolejną rzeczą będzie płytka selektora i chyba całkiem nowy selektor, gdyż ten w ogóle nie wydaje tego charakterystycznego dźwięku przy zmianie trybu ognia. A to może się źle skończyć.
Okablowanie zmienione prawie, jednak czekam na kilka części, które to wszystko połączą ze sobą.
Jedną z ważniejszych rzeczy, które jeszcze będę zmieniał to bateria. Właściwie to dotarła do mnie już wczoraj, jednak nie montuję jej ze względu na części, które mogą po prostu wystrzelić bo nie wytrzymają napięcia, a przynajmniej tak mi się wydaje. Bateria to lipol 2200 mAh 11,1 z rozładowaniem 25C firmy Turnigy. Uzupełniłem ten zestaw ładowarką mikroprocesorową Imax B6.

Tyle z tuningu mechanicznego czas na tuning wizualny, a właściwie kilka przydatnych bajerów.

Więc tak replika wyglądała na początku:

http://i39.tinypic.com/28kpth3.jpg

Tak wygląda obecnie:

http://i40.tinypic.com/neds0z.jpg

Latarka "domowa", ale przydatna, ostatnio się o tym przekonaliśmy w piwnicy..
Kolimator całkiem przydatna rzecz. Eotech 552, oczywiście replika, oryginalny ciut droższy .
I rączka, która oryginalnie w wersji ostrej występuje.
Do tego dokupiłem jeden magazynek hc, ale stwierdzam, że jest to wielki błąd. Najlepszym rozwiązaniem jest rc, ze względu na to, że i tak 470 kulek w akcji się nie wystrzela, tym bardziej, że jestem początkujący więc najpierw trzeba potrenować.

Jest rzecz, która mnie strasznie drażni w tej replice. Mianowicie "barwy" na jakie została potraktowana. Nie wiem czym to można zmyć, próbowałem rozpuszczalnikiem, spirytusem (ale tylko trochę bo szkoda), zmywaczem do paznokci i nic. Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, żeby się tego pozbyć i nie uszkodzić plastikowego body repliki?

Offline

 

#2 31-03-2012 16:59:02

 Chudy

Mod

2388044
Call me!
Skąd: Lubliniec 50°67'N, 18°69'E
Zarejestrowany: 30-05-2011
Posty: 768
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: RK 02
Dodatkowe wyposażenie: Łyżka i widelec :)
Tel.: 726-224-139

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

no no no ! broń jak i recenzja bardzo ładna ! to chyba będziemy mieć znajomego serwisanta a lipol chyba troszkę za mocny jak na ten silnik oryginalny i słabą sprężynę, i dopowiem że jak ją włożysz to będzie strasznie siać :O ładnie


--------------------------------------------------------------------------------
http://img716.imageshack.us/img716/9844/chudybanner.png

Offline

 

#3 31-03-2012 17:05:17

 Tofic

Admin

9257097
Skąd: Ciasna
Zarejestrowany: 22-05-2011
Posty: 336
Punktów :   
Broń główna: G36k
Dodatkowe wyposażenie: Nóż taktyczny
Tel.: 692-534-661

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

http://pierdolenierobie.net/images/Obama-reddit-ama-not-bad.jpg


http://img801.imageshack.us/img801/7569/bannerasg.jpg

Offline

 

#4 31-03-2012 17:22:47

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Dzięki, dzięki. Miałem opór co do tykania czegokolwiek, ale stwierdziłem, że to aż takie trudne nie może być. No i nie jest. Trochę tylko z elektroniką muszę się podszkolić i będzie dobrze.
Co do lipola to fakt, jest mocny. Silnik aktualnie jest oryginalny, zęby ma w porządku, ale gdy się tylko finansowo dopomogę, to go wymieniam. Zresztą dla mnie to jest zabawa i mam świadomość, że to trochę jak wkładanie do Poloneza części carbonowych i silnika z Mercedesa, no ale liczy się dobra zabawa przy majsterkowaniu.
A co do siania, to nie planuję strzelać na auto. Pojedyncze strzały, które będą się opierały na szybkości ruchu mojego palca. Będę montował mosfet, który też samemu wykonam.

Tofic nie wyświetla gifa .

Offline

 

#5 09-04-2012 14:19:13

 tomek

Starszy Szeregowy

667601
Skąd: Lubliniec
Zarejestrowany: 17-10-2011
Posty: 10
Punktów :   

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

no no ciekawie sie prezentuje

Offline

 

#6 12-04-2012 15:20:26

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Powoli dochodzi mam nadzieje do siebie ta replika:

http://i43.tinypic.com/dm8rgl.jpg

Nie ma spustu, bo wymontowałem cały GB, rozkręciłem w drobny pył i czekam na zamówione części, żeby go trochę wzmocnić. Tłumik dodałem, bo preclufę wkładam trochę dłuższą, zamiast 247, to 285, albo nawet i  300mm.

Offline

 

#7 12-04-2012 15:51:39

 DaNgeR

Pułkownik

9457719
Call me!
Skąd: Sadów
Zarejestrowany: 23-05-2011
Posty: 232
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: MP5 A5
Broń boczna: Glock 18C
Dodatkowe wyposażenie: ET 551, latarka, nóż, radio
Tel.: 667 867 831
WWW

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Powiem tyle : szkoda tłumika Ta lufa nic prawie nie da. Ogółem ładnie to wygląda.


http://www.motostat.pl/user_images/46645/icon3.png
http://danger458.tk/u/danger.png
http://danger458.tk/u/mp5.gif

Offline

 

#8 12-04-2012 16:16:58

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Kontynuując.
Finał dokonał się dzisiaj, tj. przetestowałem ją w warunkach podwórkowych. Jestem z niej zadowolony, jednak mam zastrzeżenie odnośnie własnej głupoty. Połamałem przy tuningowaniu komorę hop-up, skleiłem ją, ale coś mi w niej nie pracuje tak jak należy. Będę zmuszony zakupić nową, chyba metalową, bo jest niewiele droższa (20/30 zł), a zawsze będzie trwalsza niż ten plastik.

Przejdźmy teraz do sedna tuningu. Postawiłem na bezawaryjność tego zestawu, a że replika sentymentalna, bo moja pierwsza, to trochę serca w nią włożyłem no i kasy.
W GB zostały wymienione łożyska, kulkowe 7mm, lufa precyzyjna, podkładkowanie, tłok zmieniłem na zielonego, ale już nie pamiętam jakiej firmy, 14 metalowych zębów, cały poliwęglanowy. Sprężyna została zmieniona na 10%mocniejszą, tj. SP120 Guardera, do tego prowadnica sprężyny na łożyskowanego Prometheusa, cylinder i wentylowana głowica Guardera, wraz z uszczelnioną dyszą. Wymieniony został także dosyłacz, który po prostu uległ starciu. Wymieniłem na Guardera. Dystanser typu H dociska gumkę czarną silikonową Guardera. Zamontowany jest też układ mosfet i kable niskooporowe, silikonowe wraz z deansami.

Kultura pracy jest ładna, czuć różnicę. Do tego dźwięk wydaje się taki niskotonowy, jakby przytłumiony. Ciekawy efekt.

No i teraz ta ważniejsza część. Czyli opłacalność zestawu. Według mnie, jest to mało/średnio opłacalny interes, ze względu na to, że replika nowa, która jest warta 350/400 zł została poddana modyfikacją za ponad 750 zł nie wliczając wizualnych rzeczy typu latarka, RIS, kolimator, tłumik. Patrząc na to ze strony właśnie finansowej, to można by mieć karabin z górnej półki, który miałby osiągi stockowe porównywalne do tej G36C.
Także, jeżeli masz ochotę tuningować Gietę, to polecam, ale rozsądnie, nie rozrzutnie. Podstawa, to gumka hop-up, dystanser, wypodkładkować go, zainwestować w baterię, jak trochę bardziej zamierzamy zaszaleć, to kable wymienić, mosfet najtańszy albo zrobić samemu i to na tyle. Pomimo różnicy wynikającej z kultury strzelania, celności i za pewne niezawodności; można mieć jak już wyżej wspomniałem full metal, blow back, pro uber karabinek, który na pewno będzie wzbudzał więcej emocji.
Reszta rzeczy jest nieopłacalna, chyba, że ktoś jest sentymentalny .

Ostatnio edytowany przez Vaco (30-05-2012 16:53:26)

Offline

 
  • Index
  •  » Recenzje
  •  » [B] G36C JG - wizualno-mechaniczny tuning.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Santa Marta hotel ciechocinek